Eduard Zehetner, CEO Immofinanz Group

Pierwsze sześć miesięcy roku finansowego 2011/12 grupa zakończyła z 265,1 mln euro zysku netto. Dochód z czynszów w tym okresie wyniósł 283,7 mln euro (2,4 proc. więcej niż w okresie maj – październik 2010 r.). Z kolei dochód z zarządzania aktywami wyniósł 229,3 mln euro (wzrost o 2,3 proc.). Dochód ze sprzedaży majątku osiągnął poziom 24,1 mln euro, a dochód z rozwoju majątku: 42,4 mln euro (po stracie 4,5 mln euro w analogicznym okresie roku 2010/11). Wynik operacyjny Grupa miała  na poziomie 270,3 mln zł.

– Kontynuujemy drogę stałego rozwoju, co pokazują wyniki finansowe za kolejne kwartały. Warto przy tym zauważyć poprawę wyniku finansowego, jeśli chodzi o dochód z rozwoju majątku – jest to przede wszystkim zasługa rozbudowy Silesia City Center Katowice w Polsce – informuje Eduard Zehetner, CEO Immofinanz Group. Przypomnijmy, że nowa część centrum handlowego Silesia City Center została otwarta w październiku 2011 roku. Rozbudowywany od września 2010 roku obiekt zwiększył powierzchnię handlową o 20 tys. mkw.

Austriacka spółka deweloperska Immofinanz Group od chwili założenia w 1990 r., wypracowała portfolio na które obecnie składa się ponad 1600 inwestycji opiewających na kwotę ok. 8,5 mld euro. Główna działalność firmy obejmuje nabywanie i zarządzanie długoterminowymi inwestycjami, realizacją projektów deweloperskich i sprzedażą nieruchomości. Działalność gospodarcza grupy koncentruje się na segmentach detalicznym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym ośmiu regionalnych głównych rynków: Austrii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier, Rumunii, Polski i Rosji.