W galerii może znaleźć się 115 lokali handlowo-usługowych

Galeria położona jest przy ul. Obrońców Pokoju 1, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i alei Jana Pawła II, która jest główną arterią komunikacyjną miasta. W sąsiedztwie planowanej galerii na ulicach Podwale i Al. Jana Pawła II zlokalizowane są przystanki MZK, które są obsługiwane przez 12 linii miejskich, a to stanowi połowę wszystkich linii w Jeleniej Górze. Planowane jest połączenie funkcji handlowo usługowej obiektu z funkcją regionalnego dworca autobusowego.

– Z dworca autobusowego w Jeleniej Górze korzysta około 3 milionów pasażerów rocznie, zatem oprócz regularnej odwiedzalności galerii handlowej będziemy mieli dodatkowo przepływ w postaci nawet 8 tysięcy klientów dziennie. Dzięki dostępowi do środków komunikacji mieszkańcy dzielnic Jeleniej Góry oraz miejscowości ościennych: Jeżów Sudecki, Trzcińsko, Siedlęcin, Wrzeszczy, Dziwiszów, Wojanów, Łomnica, Mysłakowice, Gruszków będą mieli łatwy dojazd – informuje Monika Szostek z TK Development.

Na powierzchni handlowej obiektu może się znaleźć ok. 115 lokali handlowo-usługowych. Aktualnie deweloper prowadzi rozmowy z kluczowymi najemcami. TK Development jest międzynarodową firmą deweloperską, z główną siedzibą w Danii. Specjalizuje się w budowie wielofunkcyjnych centrów handlowych. Dotychczas TK Development zrealizował dziewięć głównych centrów handlowych w Polsce.