Park w Sochaczewie to pierwsza inwestycja pod szyldem Multishop

– W tej chwili koncentrujemy się na projekcie w Żywcu – powiedział Błażej Tomaszewski prokutent  McKinlay Development sp. z o.o., która jest inwestorem parków pod szyldem Multishop. Zaznaczył jednak, że jest to wstępna faza powstawania projektu i za wcześnie mówić o szczegółach. Spółka ujawniła niedawno, że zamierza zbudować 10 parków handlowych w ciagu 5 lat. Podane przez nią lokalizacje to,: Ciechanów, Iława, Sieradz, Września, Jelenia Góra, Wyszków, Skawina, Bochnia, Brzesko oraz Mława. Inwestor szuka swoje projekty Multishop chce lokalizować na obrzeżach miast o znaczeniu regionalnym, przy istniejącym lub planowanych węzłach komunikacyjnym.

McKinlay Development, poprzez spółkę zależną Retail Park Sochaczew. realizuje poprzez park handlowy Mulitshop w Sochaczewie Jest to obiekt o powierzchni 20,5 tysięcy mkw. Zanjdzie się w nim 17 najemców. Największym jest hipermarket budowlany OBI, który zajmie 9,7 tys. mkw.

McKinlay Development to spółka należąca do portfela brytyjskiego inwestora. Jej głównym udziałowcem i prezesem zarządu jest Craig Thomas McKinlay, przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii.