Miasto aktywnie pozyskuje inwestorów

Proxima Center sp. z o.o. wystąpiła o wydanie warunków zabudowy części terenu dawnego poligonu w Stargardzie Szczecińskim. Chce tam zbudować m.in. galerię handlową oraz osiedle wielorodzinne. Problemem był brak planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Miasto zobowiązało się przygotować taki dokument .

– Powstanie galerii na obrzeżach miasta nie powinno mieć wpływu na handel odbywający się w centrum. Jeśli zostanie uruchomiona, to znajdzie tam pracę wielu mieszkańców – mówi Marcin Rumiński z biura prezydenta miasta Stargard Szczeciński. – Inwestor z Gdańska już kupił teren, a my nie możemy sobie pozwolić na blokowanie inwestycji, która według doniesień prasowych jest warta nawet 140 mln zł.

Radni miejscy zgodzili się na objęcie planem terenu przy ulicach Kościuszki oraz 9 Nadodrzańskiego Pułku Piechoty, w sumie powierzchni 8 ha. Oznacza to, że galeria handlowa może powstać na części dawnego poligonu. Według wcześniejszych informacji prasowych, oprócz powierzchni handlowej w centrum znajdzie się także kręgielnia, fitness i kino. Lokalizacją mogą być zainteresowane takie firmy jak American Restaurants prowadzące KFC oraz McDonalds.

Proxima Center sp. z o.o. została zarejestrowana w gdańskim KRS w sierpniu 2011 roku. Jej udziałowcami są Wojciech Sypniewski i Robert Wysłocki. Projekt architektoniczny wykonuje Fiuk. Firma Inżynieryjno-architektoniczna  ze Szczecina.

Stargard Szczeciński liczy około 70 tys. mieszkańców.