Tak będzie wyglądała pierwsza galeria handlowa w Świdnicy

Przejezdna już ulica Śląska, przebudowywana była na odcinku od skrzyżowania z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu na rzece Witoszówka, od strony południowej sąsiadującego z powstającą Galerią Świdnicką. Prace te, wraz z przebudową mostu, trwały od listopada 2010 r. do listopada 2011 r. Były one skoordynowane z działaniami realizowanymi przez firmę Rank Progress S.A. – inwestora powstającej przy ul. Westerplatte galerii handlowej. Deweloper wybudował tam 37,5-metrowe rondo Orląt Lwowskich, oraz parking. Kierowcy mogą korzystać z nowego ronda od końca listopada. Obecnie trwa budowa dróg dojazdowych do centrum handlowego. Prace związane z dogodną komunikacją w rejonie Galerii Świdnickiej kosztują 4 mln zł i są finansowane przez Rank Progress.

– Wraz ze zbliżającym się otwarciem Galerii Świdnickiej, dobiegają końca prace związane z budową dojazdu do obiektu. Kolejne etapy to m.in. ułożenie chodników, zazielenienie terenu wokół centrum oraz zamontowanie bramek przy wjeździe. Prace przebiegają zgodnie z planem. Już na początku marca 2012 roku mieszkańcy Świdnicy będą mogli zapoznać się z efektami naszych działań – informuje Grzegorz Kołcz, dyrektor ds. inwestycji Grupy Kapitałowej Rank Progress. Obiekt o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw. powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

Obecnie trwa też proces komercjalizacji centrum, a lokale przekazywane są kolejnym najemcom. Zgodnie z harmonogramem, w większości lokali rozpoczynają się już prace adaptacyjne. Wśród najemców Galerii Świdnickiej są m.in. Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito, Orsay, Reserved,
a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. Znajdą się
w niej również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje: Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj.

Rank Progress S.A. to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.