W Galerii Zamek ma powstać 150 sklepów

Obiekt powstanie przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta u zbiegu Al. Unii Lubelskiej i Al. Tysiąclecia oraz w sąsiedztwie głównego dworca PKS. Galeria będzie miała 40 tysięcy mkw. powierzchni GLA. Inwestor czeka na pozwolenie na budowę. Spółka Immofinanz Group poinformowała, że w lutym 2012 roku powinny pojawić się nowe informacje w sprawie tej inwestycji. 

Co prawda w miejscu przyszłej budowy znajduje się tablica informująca, że Isabeau Polska sp. z o.o. realizuje w tym miejscu wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne i usługowo-handlowe o nazwie Green Park, ale jak ustalił portal Retailnet.pl, jest to tablica nieaktualna. Inwestycję prowadzi w tej chwili spółka celowa zależna od Immofinanz Group. Przypomnijmy, że obecny inwestor zakupił od Isabeau teren wielkości 29,3 tys. mkw. latem 2011 roku.

Immofinanz Group jest w Polsce właścicielem około 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. 24 procent to powierzchnia handlowa. Spółka ma 456 najemców w siedmiu miastach. Najwięcej nieruchomości posiada w Warszawie. Około cztery procent kapitału jest w rękach polskich inwestorów. Kapitalizacja rynkowa Immofinanz wynosi 34 mld euro.