Umowa między stronami ma być zawarta do 31 stycznia 2012 roku

Na terenie 3,35 ha, który pozostaje w umowie dzierżawy przez Domex Bulwary Saskie sp. z o.o., firmy planują wybudowanie hotelu 3-gwiazdkowego, centrum rehabilitacji urazowo-sportowej, kliniki medycznej jednego dnia, zespołu usługowo-handlowo-gastronomicznego (galeria butików) oraz obiektu spa z basenem i apartamentami

Strony ustaliły, że Domex Bulwary Saskie sp. z o.o. przekaże firmie ED Invest teren pod inwestycję. ED Invest będzie zarządzać przedsięwzięciem i sfinansuje jego realizację ze środków własnych, wpłat najemców, kredytów oraz dowolnie pozyskanych środków finansowych. Firma zajmie się też akwizycją i marketingiem w celu pozyskania najemców. ED Invest zobowiązuje się do uzyskania pierwszego pozwolenia na budowę do 30 czerwca 2013 r. O innych warunkach umowy przeczytać można w komunikacie wydanym przez zarząd ED Invest 20 grudnia 2011 roku.

Koncepcję zagospodarowania terenu opracowała spółka ED invest, która też wykona we własnym zakresie i na swój koszt dokumentację projektową. Prace budowlane mają być wykonane w ciągu 36 miesięcy od uzyskania ostatecznych pozwoleń na budowę, lecz nie później niż do 30 czerwca 2018 roku – czytamy w komunikacie spółki.

ED Invest SA zajmuje się kompleksową działalnością związaną z przygotowywaniem inwestycji, ich realizacją oraz sprzedażą mieszkań, domów jednorodzinnych i lokali usługowych. 27 października spółka zadebiutowała na GPW. Do 2011 roku wybudowała i sprzedała 430 mieszkań i 28 lokali usługowych w czterech budynkach na Gocławiu w Warszawie oraz 73 domy jednorodzinne w trzech osiedlach znajdujących się przy ulicach Krasnowolskiej, Ogrody Bielawy i Cynamonowej.