Pierwsi klienci odwiedzą poznańską Galerię MM jesienią 2012 roku

Według informacji zamieszczonych w portalu w budynku rozpoczęły sie już  prace wykończeniowe. Pojawiły się pierwsze okna i elementy elewacji. Ostateczny kształt uzyskały już kondygnacje nadziemne wewnątrz budynku oraz trzy kondygnacje podziemne, na których znajdować się będzie parking na 280 samochodów.

Inwestorem jest spółka celowa Galeria MM SPV sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest Ataner Sp. z o.o. Poznański deweloper jest równocześnie realizatorem całego przedsięwzięcia. Pozostali udziałowcy spółki Galeria MM SPV to Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji i spółka Galeria Poznań MM. Akt erekcyjny pod budowę centrum wmurowano 23 czerwca 2010 roku. Koszt inwestycji to około 170 mln złotych. Otwarcie początkowo zaplanowano na koniec 2011 roku, ale przedłużające się prace podziemne spowodowały opóźnienie – do jesieni 2012 roku.

Centrum powstaje u zbiegu dwóch najbardziej znanych arterii miasta zaczynających się na literę „M” – ulic Św. Marcina i al. Marcinkowskiego. Stąd nazwa „Galeria MM”. Obiekt będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. Projekt architektoniczny stworzyli architekci ze Studia ADS, które wykonało m.in. projekt poznańskiego Starego Browaru.