Jan Mroczka, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rank Progress

– Międzynarodowe sieci handlowe w 2012 r. będą chciały wciąż intensywnie się rozwijać i poszerzać swoje portfolio – uważam, że będą szukać nowych klientów w lokalizacjach, w których ich marki nie są jeszcze obecne, a więc głównie w mniejszych miastach.

Właściwa lokalizacja to jednak dopiero początek i podstawa udanego projektu. Sukces gwarantuje połączenie kilku czynników – powodzeniem cieszą się obiekty przemyślane, dobrze przygotowane, wysokiej jakości, oferujące szerokie portfolio produktów i usług oraz – co najważniejsze – dopasowane do oczekiwań miejscowego rynku i jego klientów. Rank Progress od zawsze wnikliwie analizuje każdy projekt, by od początku do końca był on udany. Badamy potrzeby mieszkańców danego rynku, które różnią się w zależności od lokalizacji. Dzięki bliskiej i partnerskiej współpracy wiemy również, czego oczekują nasi partnerzy – najemcy i globalni operatorzy handlowi – tłumaczy Jan Mroczka

– Na sukces centrum w znacznej mierze wpływa mix najemców. W przypadku obiektów zlokalizowanych poza dużymi miastami, liczą się marki popularne i atrakcyjne cenowo. Dla naszych centrów szukamy brandów dobrze rozpoznawalnych przez Polaków, polskich i międzynarodowych. Istotną sprawą jest takie sprofilowanie oferty centrum, by odpowiadała ona na potrzeby określonego rynku i wypełniała lukę w ofercie dostępnej w danym mieście. W galerii handlowej powinny znaleźć się więc nie tylko marki odzieżowe, ale również sieć spożywcza, szeroka paleta usług gastronomicznych, drogeria, apteka, salon prasowy, usługi telekomunikacyjne czy biuro podróży. Portfolio centrum doskonale uzupełnia market budowlany, kino oraz atrakcje dla dzieci i rodzin. Jednym słowem – zadaniem właścicieli galerii jest przyciągnięcie konsumentów atrakcyjną ofertą, szeregiem udogodnień oraz ciekawymi akcjami marketingowymi. Działania te mają sprawić, by klient czuł się w obiekcie komfortowo i chciał spędzać w nim czas, nie tylko na zakupach – dodaje prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rank Progress.