YvesSainLauren jest takze w portfelu PPR

Poprzez przejęcie marki męskiej Brioni, PPR rozszerza swój portfel marek luksusowych. Brioni obecnie oferuje garnitury poprzez sieć 74 butików na całym świecie, z czego 32 są własnymi sklepami marki.

Brioni Spa jest zarejestrowana we Włoszech. Firma została założona przez Gaetano Savini w 1945 roku. Jest obecny w Europie, Azji i Azji Centralnej, Ameryce i na Bliskim Wschodzie. Z krajów Europy Wschodniej marka posiada butiki w Czechach, na Ukrainie, a także w Rosji. Brioni w 2010 roku zanotował 170 mln euro przychodów. Nazwa znajduje się w czołówce najbardziej luksusowych marek w USA – Luxury Brand Status Index 2011.

Nazwa marki pochodzi od włoskiego archipelagu na Morzu Śródziemnym słynnego z goszczenia elit Europy poszukujących wyjątkowego miejsca do uprawnia sportów takich jak golf, jazda konna, czy gra w polo.

PPR to francuski holding specjalizujący się w sprzedaży marek luksusowych. Firma została założona w 1963 roku przez przedsiębiorcę François Pinault. Obecnie spółkę prowadzi jego syn François-Henri Pinault. PPR prowadzi takie marki jak Gucci, Bottega Veneta, Puma, Cobra, Fnac, Redcats, Boucheron. Marki z portfolio spółki są dystrybuowane w 120 krajach. Grupa notuje blisko 15 mld euro przychodu. 67 procent sprzedaży pochodzi z operacji poza Francją. Jej sprzedaż internetowa wyniosła 2,3 mld euro. Zatrudnia 60 tys. osób. 
 

W Polsce markę Brioni wprowadziła spółka Wolw-Pol sp.z. o.o., która komercjalizuje dom towarowy Vitkac. Wolw-Pol została zarejestrowana w warszawskim KRS w kwietniu 2004 roku. Jej kapitał zakładowy wynosi ponad 6 mln zł. Prezesem spółki jest Wiesław Likus. Głównym udziałowcem jest Wolw Trading Estabilishment.