Galeria Pod Kaskadą

– 7 grudnia 2011 roku zakończyła się budowa, potrzeba teraz około trzech miesięcy na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Z początkiem drugiego kwartału 2012 roku powinno nastąpić oficjalne otwarcie galerii Pod Kaskadą – poinformowała w rozmowie z Retailnet.pl Marta Bocheńska z firmy Fleishman-Hillard, która reprezentuje inwestora.

Do wniosku o pozwolenie inwestor będzie musiał dołączyć m.in. oświadczenie o braku sprzeciwu ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Inspektor przeprowadzi kontrolę budowy, aby stwierdzić, czy została przeprowadzona zgodnie z ustaleniami i warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę.

Kaskada na Woli to kompleks mieszkaniowo-usługowy usytuowany przy ulicy Sokołowskiej, między ulicami Górczewską i Wolską. Wiosną 2010 roku rozpoczął się pierwszy etap budowy kompleksu, w którym powstaje 589 mieszkań oraz 38 lokali usługowych. Zajmują one powierzchnię 6144 mkw. Operatorem spożywczym i głównym najemcą jest Simply Market (2000 mkw.). W galerii znajdą się także: apteka Ziko, Centrum Zdrowia i Urody oraz restauracja serwująca kuchnię polską U Marii. Obiekt jest skomercjalizowany w 50 proc.