Galeria Chojnicka będzie gotowa w 2013 roku

– Pierwsze prace budowlane zamierzamy rozpocząć na przełomie kwietnia i maja 2012 roku. Obecnie szukamy generalnego wykonawcy projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to otwarcie galerii będzie na przełomie października i listopada 2013 roku – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Rafał Jarczyński, Gabi Meble.

Galeria Chojnicka to kompleks handlowo-usługowy powstający na ośmio hektarowej działce. Inwestycja zakłada budowę galerii, w której sąsiedztwie znajdzie się także market budowlany. Powierzchnia galerii wynosić będzie ponad 17,6 tys. mkw., a marketu budowlanego ok. 5 tys. mkw. W kompleksie znajdą się m.in. marki odzieżowe, duży operator spożywczy oraz liczne punkty usługowe. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 80 procentach. Na liście najemców są m.in. Multikino, Intermarche oraz Castorama.

Inwestor projektu, spółka Gabi Meble to producent mebli. Zatrudnia około 400 osób. Kolekcję firmy można znaleźć w ponad tysiącu salonów zlokalizowanych na terenie Polski, Czech, Niemiec, Węgier, USA, Kanady, Izraela, Francji, Słowacji, Łotwy i Estonii.