Galeria ma być gotowa na koniec 2013 roku

– Urząd miasta Białystok jest nam bardzo przychylny, więc liczę, że proces budowy będzie przebiegał sprawnie i galeria zostanie otwarta w IV kwartale 2013 roku. Proces skomercjalizowania powierzchni najmu jest w toku. Koncentrujemy się obecnie na finalizacji negocjacji z największymi powierzchniowo najemcami i już wkrótce będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów w tym zakresie – dodaje Konstanty Strus.

Obiekt będzie miał 25 tys. mkw. powierzchni handlowej, ok. 150 lokali handlowo-usługowych, 9-salowe kino oraz hotel z 130 pokojami. Inwestor wydał na wydzierżawienie od miasta na 99 lat Placu Inwalidów Wojennych na którym ma powstać kompleks, 68 mln złotych. Głównym architektem jest firma Bulak , a komercjalizacją obiektu zajmuje się spółka Aspenn.

Przedsiębiorstwo Budowlane Strus to spółka jawna należąca do Hanny i Konstantego Strusów, która ma dwudziestoletnie doświadczenie budowlane i deweloperskie. Zrealizowała kilka osiedli mieszkaniowych w Warszawie i Siedlcach, kilkanaście bloków mieszkalnych i dwa domy towarowe w Siedlcach: Milenium i Galerię S. Firma zatrudnia około 200 pracowników.