Galeria Jagiellońska

Informacje o budowie nowego centrum handlowego przy ul. Jurowieckiej pojawiają się w prasie od kilku lat. Projekt, pod nazwą Galeria Jagiellońska miał liczyć 100 tys. mkw. Na tej powierzchni zaplanowano około 200 sklepów, lokale gastronomiczne oraz kino. Koszt inwestycji szacowany był na 60 mln euro. Obiekt miał zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 roku. Dochody z działalności galerii miały wesprzeć klub sportowy Jagiellonii Białystok. Inwestorem miała być Irlandzka Grupa Deweloperska sp. z o.o. Spółka miała jednak  trudności z zebraniem funduszy na inwestycję.

Z nowym partnerem, zawieszony projekt, ma szansę znów ruszyć. Klub zapowiada, że w najbliższych dniach zostaną zweryfikowane dotychczasowe założenia finansowe i plany realizacji tej inwestycji.
Jak powiedział Wojciech Strzałkowski podczas dorocznego spotkania opłatkowego w klubie przy ul. Legionowej, strony przez trzy doby prowadziły negocjacje. Ich owocem jest dwadzieścia kilka umów podpisanych między klubem i deweloperem dotyczące budowy galerii.

Realizację galerii w Białymstoku zapowiada również Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, które planuje budowę Galerię Jurowiecką. Obiekt o powierzchni handlowej 25 tys. mkw. ma ona zostać oddany do użytku w 2013 roku.