Salon MaxMara

– Większość salonów mieści się w najlepszych polskich centrach handlowych, kilka w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w centrum miast – mówi Tomasz Wasiucionek, Dyrektor Handlowy R&D Polska, spółki posiadającej tego samego udziałowca – D.P.H s.r.l., co OWL International. 

Max Mara ma swoje salony w takich centrach handlowych jak: Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium, Galeria Mokotów, czy CH Klif w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu, Galeria Krakowska w Krakowie, Silesia City Center w Katowicach, CH Klif w Gdyni, Galeria Bałtycka w Gdańsku, CH Drukarnia w Bydgoszczy czy Galeria Alfa w Białymstoku. Marka zdecydowała się otworzyć salon z kolekcją Weekend by MaxMara w Galerii Renoma. Salony Weekend by MM znajdują się także w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bielsku Białej i Rzeszowie. Kolejne otwarcie przewidziane jest w Łodzi (salon ma powstać już w lutym 2012).

W krajach Europy Wschodniej, Środkowej oraz Południowej marka prowadzi salony m.in. na Litwie, Łotwie i w Estoni, na Węgrzech, Ukrainie i na Słowacji.

MaxMara jest marką włoską. Firma została założona w 1951 roku przez Achille Maramotti, który porzucając studia prawnicze postanowił oddać się rodzinnej pasji – krawiectwu. Achille przeniósł bowiem Paryski Haute Couture oraz American concepts masowej produkcji do Włoch, tworząc pret-a- porter i przybliżając tym samym świat mody kobietom.

OWL International sp. z o.o. została zarejestrowana w warszawskim Krajowym Rejestrze Sądowym w sierpniu 2011 roku. Największym udziałowcem jest Walter Antonio Prati, który posiada 440 udziałów. Spike Holdings jest właścicielem 200 udziałów, D.P.H. srl – 320 udziałów.