Centrum Handlowe Auchan

Centrum handlowe Auchan Bronowice będzie miało powierzchnię 35 tys. mkw. i 160 sklepów. Przy galerii będzie działać hipermarket Auchan o powierzchni 16 tys. metrów kwadratowych.

Przekazanie placu budowy wykonawcy ma nastąpić 2 stycznia 2012 roku. Zakończenie prac zaplanowano na 1 marca 2012 roku, a odbiór końcowy na 1 czerwca 2013 roku. O podpisaniu umowy poinformował zarząd firmy Erbud SA w komunikacie.

Jak informowaliśmy w maju, Auchan zamierza inwestować od 100 do 120 mln euro rocznie w centra handlowe w Polsce. Firma jest w posiadaniu działek o łącznej powierzchni 250 ha, co pozwala na zrealizowanie ok. 10 projektów, każdy o wartości 50-60 mln euro.

Grupa Erbud świadczy usługi budowlane w segmencie mieszkaniowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej, między innymi w Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Grupa posiada również portfel zamówień w segmencie centrów handlowych wartości ok. 300 mln zł – łącznie z podpisanym właśnie kontraktem.