Wzorcownia to galeria handlowa zbudowana przez firmę Budizol Sp. z o.o. SKA, o powierzchni najmu 25 500 mkw., z parkingiem na 400 miejsc.

Bezpośrednio po akwizycji zarządzanie Wzorcownią Włocławek przejęła Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, która odpowiada także za zarządzanie pozostałymi centrami z portfela King’s Street Retail.

– Wzorcownia to wyjątkowy projekt, tak pod względem doskonałej lokalizacji w sercu Włocławka, jak i urzekającej architektury. Cieszy nas perspektywa pełnego wykorzystania potencjału tego centrum, gdyż widzimy tu obiecujące możliwości rozwoju. Naszym najbliższym celem jest podniesienie atrakcyjności Wzorcowni poprzez aktywne działania marketingowe, które przyniosą dalszy wzrost liczby odwiedzających, a w efekcie jeszcze wyższe obroty dla najemców – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

Przypomnijmy, w portfelu King’s Street Retail, platformy grupującej polskie centra handlowe, jest już Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu oraz Galeria Pestka w Poznaniu zakupiona zaledwie trzy tygodnie temu. Wliczając Wzorcownię Włocławek, King’s Street Retail dysponuje obecnie łączną powierzchnią handlową 190 tys. mkw. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wkrótce zostanie także zakupiona Galeria Tęcza w Kaliszu.

King’s Street Retail to platforma grupująca polskie centra handlowe charakteryzujące się dobrą lokalizacją, zdywersyfikowanym portfelem renomowanych marek, wysoką frekwencją odwiedzających oraz perspektywami dalszego rozwoju. King’s Street Retail jest finansowane przez Blackstone, który także zarządza jego aktywami. Za zarządzanie centrami handlowymi z portfela King’s Street Retail odpowiada Master Management Group, firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe w Polsce.

Blackstone specjalizuje się w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 miliardów USD. Dzięki niedawnej akwizycji portfela Centro’s US, nabyciu udziałów w General Group Properties, a także inwestycjom w centra handlowe w Polsce i Wielkiej Brytanii, Grupa stała się jednym z największych właścicieli oraz zarządzających nieruchomościami handlowymi na świecie, z portfelem wartym ponad 11,8 miliarda USD.

Master Management Group jest polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 300 tys. mkw. powierzchni handlowej. Współpracując z Blackstone, Master Management Group odpowiada również za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, a także wynajem powierzchni dla King’s Street Retail, nowo utworzonej platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe.