W.Kruk to polska firma jubilerska działająca od 1840 roku

W Polsce w 2011 roku firma otworzyła salony w takich lokalizacjach jak Kalisz (Galeria Tęcza), Rzeszów (Millenium Hall), Ostrów Wielkopolski (Galeria Ostrowia), Warszawa (Warszawa Targówek), Szczecin (Galeria Kaskada), Zamość (Galeria Twierdza), Leszno (Leszno Galeria), Radom ( Galeria Słoneczna).

Orsay rozpoczął działalność w 1975 roku od 35 sklepów i 220 pracowników w Niemczech. Pierwsza filia powstała w Karlsruhe i ma 70 mkw. powierzchni handlowej. Obecnie na całym świecie na koniec 2010 roku Orsay prowadził sklepy w 22 państwach. W 2010 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep na Ukrainie i w Kosowie. Firma posiada także salony w Rumunii, Bułgarii, Serbii i Turcji. W skali międzynarodowej Orsay posiada 580 sklepów. 

Orsay stawia na modne i korzystne cenowo stroje, dzięki którym każda z nas będzie w stanie wyrazić swoją kobiecość. Ceny odzieży są umiarkowane, aby jak najwięcej kobiet mogło ubierać się w sieci Orsay.

Ordipol sp. z o.o. została zarejestrowana we wrocławskim KRS w grudniu 2001 roku. Jej właścicielem jest zarejestrowany w Holandii MHV Handelmaatschappij N.V.  Prezesem zarządu jest Mathias Klein.