La Perla wkracza na rynek Europy Wschodniej

Komercjalizację obiektu realizuje inwestor tj. irlandzka grupa Caelum Development wspólnie z Jones Lang LaSalle. Partnerem inwestora w projekcie centrum handlowego NoVa Park jest węgierski deweloper Futureal. Obecnie centrum NoVa Park jest skomercjalizowane w 75 procentach.

Salon marki Kornecki będzie usytuowany na piętrze, a sklep Gatta na parterze obiektu. Firma Kornecki jest polskim producentem obuwia dziecięcego, młodzieżowego i damskiego. Z kolei Gatta jest producentem wyrobów pończoszniczych posiadającym jedną z największych fabryk w Europie. Najważniejsze grupy produktowe marki obejmują: rajstopy damskie, bieliznę, odzież bezszwową i termoaktywną oraz wyroby dziecięce bawełniane.

Centrum handlowe NoVa Park, to obiekt którego powierzchnia najmu wynosi 32,4 tys. mkw. Na terenie inwestycji będzie działało 140 lokali handlowo-usługowych w tym 14 gastronomicznych. Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych. Oddanie obiektu planowane jest na wiosnę 2012 roku. Wśród najemców znajdą się m in. Piotr i Paweł, H&M, C&A, Pure Fitness, KappAhl, Intersport, KFC, Smyk, Fielmann, Molton, Cubus, Lavard, Bijou Brigitte, Reporter, Media Expert, Mohito, Clairs. Generalnymi wykonawcami obiektu są Warbud i Mercury Engineering.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10 – letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie.

Futureal jest węgierskim deweloperem i inwestorem z siedzibą w Budapeszcie. Futureal jest firmą rodzinną z zespołem ponad 100 specjalistów działających na rynku nieruchomości. Prowadzi działalność deweloperską w zakresie obiektów handlowych, biurowych, mieszkalnych i użytku mieszanego z projektami w Węgrzech, Rumunii i Polsce. Wartość obecnie realizowanych przez grupę inwestycji przekracza 1,6 miliarda euro a składa się na nie ponad sześć tys. mieszkań i apartamentów oraz ponad 500 tys. mkw. powierzchni handlowej. Sztandarowym projektem Futureal jest Corvin Promenade w Budapeszcie na Węgrzech.