Pesymistyczna ocena koniunktury za grudzień

– Proces inwestycyjny związany z prowadzonymi pracami budowlanymi przebiega bez zakłóceń. Zakończone zostały prace ziemne oraz związane z posadowieniem konstrukcji budynku galerii na tzw. płycie żelbetowej jak i dotyczące realizacji dwupoziomowego parkingu podziemnego na około 800 miejsc parkingowych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, od 15 stycznia 2012 r. rozpoczynamy montaż wyprodukowanych przez wykonawcę – firmę Consolis, elementów konstrukcji budynku w tzw. technologii prefabrykowanej- mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jarosław Wasiłek z CD Locum.

Budynek zaprojektowany został jako zwarty, jednobryłowy obiekt komercyjny posiadający dwie kondygnacje podziemne oraz trzy kondygnacje naziemne. Szacowany koszt inwestycji to około 300 mln zł.

Inwestorem projektu jest spółka celowa działająca pod firmą „CD Locum Spółka z ograniczona odpowiedzialnością – III” Spółka Komandytowo-Akcyjna funkcjonująca w ramach Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2, zarządzanego przez TFI Copernicus S.A.
Grupa CD Locum to osiem spółek celowych – działających w ramach Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2 utworzonego i zarządzanego przez Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie – posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonania i komercjalizacji realizowanych projektów, współpracy z firmami, potencjalnymi najemcami zainteresowanymi lokalizacją na terenie docelowych przedsięwzięć, poszukiwania nieruchomości i możliwości inwestycyjnych czy analizy i zarządzania projektami.