CD Locum inwestuje w Jarosławiu

– Sklep JYSK jako jedyny w naszym centrum będzie posiadał oddzielne wejście. Będzie to pierwszy w mieście wielkopowierzchniowy salon oferujący artykuły wyposażenia wnętrz. Obecnie Stara Kablownia jest skomercjalizowana w ponad 50 procentach – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Gach, specjalista do spraw komercjalizacji z B.J.G. Sp. z o.o.

Stara Kablownia powstaje w rozwijającej się aglomeracji śląskiej przy ul. Legionów. Na jej lokalizację wybrano tereny dawnej fabryki kabli, stworzonej w 1927 roku przez firmę Zahm z Morawskiej Ostrawy. Koncepcja Starej Kablowni zakłada zatem wykorzystanie postindustrialnego charakteru obiektu. Na terenie o powierzchni około trzech ha powstanie kompleks handlowo-usługowy, którego główną atrakcją będzie browar z własną warzelnią piwa oraz ciekawa oferta rozrywki. Inwestorem projektu jest spółka B.J.G. Sp. z o.o.

Otwarcie Starej Kablowni planowane jest na koniec listopada 2012 roku. Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwszymi najemcami obiektu zostali Tesco, Rossmann oraz Multikino. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar.