Stara Kablownia z nowym najemcą

Zarząd Sjaelso Gruppen informował wówczas, że firma wychodzi z naszego kraju, gdyż spodziewając się nadchodzącej niestabilności finansowej i niepewności chce skupić swoją działalność na rynku skandynawskim. Deweloper zapewnia jednak, że realizacja rozpoczętych przez niego projektów w Polsce będzie kontynuowana do czasu znalezienia partnerów, którzy poprowadzą te inwestycje w formule joint venture ze Sjaelso lub samodzielnie.

Jednym z takich projektów jest budowa Galerii Porto 55 w Elblągu, która rozpoczęła się w 2011 roku. Inwestor prowadził już pierwsze roboty ziemne, ale prace zostały wstrzymane. Obecnie firma układa chodniki w miejscu, gdzie teren był rozkopany i utrudniał przejście pieszym. Na zrealizowaniu tej inwestycji zależy także władzom Elbląga – napisali oni do inwestora list z zapytaniem, czy prace będą kontynuowane. Sjaelsjo zapewniło, ze inwestor będzie poszukiwany.

Zarząd elbląskiej galerii handlowej Porto 55 podpisał już umowy najmu z kilkoma międzynarodowymi markami odzieżowymi. Wśród nich znajdują się także takie sieci, których sklepy pojawią się po raz pierwszy w mieście. Do grupy marek, które zadebiutują w Elblągu zalicza się H&M. Marka ma zająć dwupoziomowy salon o powierzchni 1,5 tys. mkw. Wsród modowych najemców galerii znajdą się także Promod, Gerry Weber, Orsay, Lee Wrangler, Deichmann, Gatta i Triumph. Komercjalizacja obiektu trwa.

W Galerii Porto 55 ma znajdować się w sumie około 100 sklepów, w tym sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV ADG oraz supermarket operatora spożywczego. Obiekt dysponował będzie także lokalami gastronomicznymi oraz usługowymi. Część rozrywkowo-rekreacyjną uzupełniać mają między innymi multipleks Helios z pięcioma salami kinowymi oraz prestiżowy klub fitness Pure. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Mallson Polska.