Wizualizacja galerii Porto 55 w Elblągu

– BioAmp jest najnowszym, w pełni automatycznym systemem przeznaczonym do rozwoju i dozowania bakterii, które są zdolne do rozkładu materii organicznej w układzie kanalizacyjnym, przepompowniach i w separatorach do wody i CO2 – informuje w rozmowie z Retailnet.pl przedstawiciel firmy Chemsearch. System składa się z urządzenia do inkubacji bakterii, który w dwudziestoczterogodzinnych cyklach je namnaża. Źródłem bakterii jest preparat biologiczny Free Flow, który zawiera bezpieczne, niechorobotwórcze bakterie glebowe zdolne do rozkładu różnych substancji organicznych. W jednej dawce preparatu Free Flow znajduje się około 30 bilionów bakterii.

– Dzięki temu procesowi, automatycznie powtarzanemu każdego dnia, linie kanalizacyjne są oczyszczone ze złogów tłuszczu, a przepompownie czyste. Mniejsza jest też ilość osadów w preparatorach, co wydłuża okres pomiędzy ich opróżnieniami. Nasi klienci płacą jedynie miesięczną opłatę serwisową obejmującą wynajem urządzenia, niezbędna ilość preparatu Free-Flow i comiesięczny serwis urządzenia. Firma Chemsearch ponosi wszelkie koszty związane z ewentualnymi naprawami – informuje przedstawiciel firmy Chemsearch.

Jak podaje firma, obecnie działa około 5 tys. takich urządzeń na świecie. W Polsce z Bio Amp korzysta około 100 klientów. Wśród nich są warszawskie Złote Tarasy, które używają tego rozwiązania od dwóch lat.

Chemsearch to polski odział amerykańskiej firmy NCH Corporation. Firma NCH powstała w  roku 1919  w USA. Posiada swoje przedstawicielstwa w 60 krajach. NCH Polska sp. z o.o. działa  od 1992 roku. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją środków wspomagających działy utrzymania ruchu. Chemsearch oferuje rozwiązania problemów związanych m.in. z kanalizacją, liniami tłuszczowymi i separatorami tłuszczu w centrach handlowych i sklepach wielko powierzchniowych.

Swoje rozwiązania w zakresie utrzymania drożności systemu kanalizacyjnego firma zaprezentuje podczas Shopping Center Business Forum 14 lutego 2012 roku w Warszawie.