Panorama miasta Katowice
Panorama miasta Katowice

Fundusz, jak informuje lokalna gazeta, zdecydował się na sprzedaż swojej spółki-córki Galeria 7, która miała zrealizować projekt Galerii Magnolia Park lub działki, na której miał powstać obiekt. Obecnie poszukiwany jest inwestor, który przejmie teren i zdecyduje o losach tej inwestycji. Przypomnijmy, w regionie funkcjonuje już obiekt handlowy Galeria Victoria, a także pasaże handlowe w dzielnicy Piaskowa Góra i Podzamcze oraz sąsiednim mieście Szczawnie-Zdroju.

W raporcie bieżącym funduszu czytamy, że w nawiązaniu do informacji przekazanej w skonsolidowanym sprawozdaniu okresowym za pierwsze półrocze 2011 roku, Narodowy Fundusz Inwestycyjny Octava S.A. informuje o zmianie strategii w odniesieniu do spółki zależnej Funduszu – Galeria 7 spółka z o.o. i projektu nieruchomościowego w Wałbrzychu.

Plan zakładał, że Magnolia Park w Wałbrzychu będzie obiektem o powierzchni handlowej od 16 do 18 tys. mkw., który miał powstać na obszarze o wielkości ponad 3 ha.

NFI Octava SA – to fundusz inwestycyjny, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Początkowo, spółka działała jako fundusz restrukturyzacyjny, kontrolujący ponad 30 spółek z różnych branż przemysłu. Od 2004 roku Fundusz działa w sektorze nieruchomościowym, jako inwestor finansowy. Podstawowym celem inwestycyjnym funduszu są średnio-okresowe inwestycje, pozwalającej na wykreowanie wartości dodanej w projektach nieruchomościowych.