Werner Otto

Jak poinformowała lubelską gazetę Magdalena Kolczyńska, przedstawiciel inwestora, w tej chwili załatwiane są ostatnie formalności. Centrum Handlowe Felicity powstaje we wschodniej części Lublina, u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Grygowej. Na obszarze 17 hektarów zostanie wybudowane blisko 74 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Obiekt zaoferuje klientom około 150 sklepów, kino oraz market budowlany. Jednym z najemców obiektu ma być supermarket Auchan. Sieć podpisała list intencyjny na wynajem 20 tys. mkw. Jest również sklep Intersport o powierzchni 800 mkw.

Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych o wartości rynkowej (na koniec września 2011 roku) w wysokości 961 mln euro. Aktywa te obejmują około 346 tys. mkw. pow. najmu brutto i w ciągu trzeciego kwartału 2011 r. wygenerowały 45,5 mln euro dochodu brutto z najmu. W skład portfela Atrium wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Targówek, Promenada w Warszawie, Galeria Atrium Mosty w Płocku, Galeria Atrium Biała w Białymstoku oraz Centrum Handlowe Atrium Forum w Koszalinie.

Ponadto, Atrium prowadzi budowę drugiej fazy Centrum Handlowego Galeria Mosty w Płocku, o pow. najmu brutto 7 tys. mkw. Atrium to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Według stanu z 30 września 2011 roku grupa jest właścicielem 154 centrów handlowych o wartości rynkowej 2 mld euro, zdywersyfikowanych na osiem krajów, o łącznej wielkości pow. najmu brutto 1,17 mln. Dochód brutto z najmu nieruchomości inwestycyjnych do 30 września wyniósł 126,3 mln euro (za cały 2010 r. wyniósł 151 mln euro), a dochód netto z najmu osiągnął 115,1 mln euro (134 mln euro w 2010).

Pod względem lokalizacji geograficznych spółka skupia swoją działalność głównie w Polsce, Czechach i na Węgrzech, ale jest również obecna w Rosji, Rumunii, na Słowacji, w Łotwie i Turcji. Poza tym, posiada portfel deweloperski, którego wartość rynkowa wynosi 592 mln euro. Spółki ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach, wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext, pod symbolem ATRS.