Centrum Handlowe Felicity zaoferuje ok. 150 sklepów

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 100 miejsc parkingowych.

Wśród najemców znajdzie się m.in. szwedzka sieć odzieżowa H&M, która zajmie dwupoziomowy sklep o łącznej powierzchni 1 600 mkw. Dwupoziomowy lokal o powierzchni blisko 1 700 mkw. wynajęła także firma odzieżowa C&A. Z kolei niemiecka sieć New Yorker ma do dyspozycji dwupoziomowy lokal o powierzchni ponad 1 000 mkw. W Galerii Amber swoje sklepy będą miały także m.in.: Reserved, Adidas, Reebok, NIKE, Puma, Lee Wrangler, Ochnik, Kazar, Harpers, Ocular Canada, Paris Optique, VIP Collection, Via Roma. Inwestor finalizuje obecnie umowy z innymi znanymi sieciami odzieżowymi, sklepem elektronicznym i hipermarketem.

Otwarcie obiektu nastąpi w drugim kwartale 2013 roku. Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

Inwestor, Echo Investment S.A. to firma inwestycyjno-deweloperska z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych.