Rank Progress działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku

Nowa restauracja zlokalizowana będzie w strefie restauracyjnej Pod Chmurami, która została otwarta na początku 2011 roku – Bardzo pozytywnie oceniamy kierunek, w którym ewoluuje filozofia McDonald’s – od Fast Food do Good Food Fast. Doskonale wpisuje się ona w klimat naszej strefy restauracyjnej zaprojektowanej w ekologicznym duchu – mówi Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum z ramienia Avestus Real Estate.

Na polski rynek marka McDonald’s weszła w 1992 r. Dziś 278 restauracji obecnych jest w 120 miastach Polski (198 placówek to restauracje typu McDrive, 57 ma opcję McCafe, zaś 29 restauracji ma opcję Gym’n’fun). 142 placówki prowadzone są na zasadzie franczyzy przez 52 licencjobiorców . Firma zatrudnia ponad 15,5 tys. pracowników. W 2011 McDonald’s uruchomił 21 nowych lokali, a rok wcześniej – 23. Kierownictwo firmy McDonalds Polska zapowiada rozwój sieci w szczególności w miastach średniej wielkości, w których nie ma ona jeszcze swoich lokali. Koszt otwarcia jednej restauracji szacowany jest na 6-6,5 mln zł.

Centrum handlowo-rozrywkowe Forum znajduje się w centrum Gliwic. Co do powierzchni handlowej i liczby najemców (43 tys. mkw. i 140 najemców) jest drugim tego typu obiektem na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. 70 proc. sklepów CH Forum to marki modowe, w tym znane firmy odzieżowe, takie jak: Bershka, Cubus, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Royal Collection, Zara, Tom Tailor. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: Almi Decor, Home&You (wyposażenie wnętrz), RTV Euro AGD, Sony and iSpot (elektronika). Część rozrywkowa CH Forum to m.in. 13-ekranowe Cinema City oraz pierwszy w regionie klub sieci Pure Health&Fitness. Centrum jest dwukrotnym srebrnym laureatem międzynarodowego konkursu Solal Marketing Awards (2009 i 2010) i jest członkiem Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych (ICSC – International Council of Shopping Centers). Obiektem zarządza Avestus Real Estate sp. z o.o.