Centrum Handlowe Józefosław

Galeria ma stanąć w okolicy ulic Kościuszki i Narutowicza. Będzie miała 20 tys. mkw. powierzchni. W pobliżu jednej z hal planowany jest hipermarket. Przewidywane jest także miejsce na obiekt sportowy. Teraz plany budowy obiektów wielkopowierzchniowych musi zatwierdzić rada miejska. Galeria będzie jednokondygnacyjnym zespołem budynków, w których znajdą się lokale spożywcze, usługowe i gastronomiczne. Mają także zostać wybudowane parkingi dla klientów.

Jak informowaliśmy w styczniu, właściciel działki – firma Metalurgia Nieruchomości – podpisała umowę, zgodnie z którą obecny dzierżawca – Metalurgia SA opuści teren przeznaczony pod budowę galerii. Powstała także spółka celowa Galeria Radomsko.

Firma Metalurgia Nieruchomości sp. z o.o. dysponuje terenami obejmującymi łącznie ponad 11 ha zlokalizowanymi w samym centrum Radomska, w kwartale pomiędzy ulicami Narutowicza, Kościuszki i Reymonta. Obecnie teren, budynki i budowle są wykorzystywane do działalności przemysłowo produkcyjno składowej znanego producenta drutu i gwoździ, Metalurgii SA w Radomsku, oraz innych dzierżawców prowadzących działalność wytwórczą, usługową i handlową. Jedynym udziałowcem spółki jest Hypertension Limited.