Galeria Kutno będzie miała 20 tys. mkw.

– Spółka zabezpieczyła teren pod inwestycję, trwają też prace nad planem zagospodarowania przestrzennego – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Dominika Malik reprezentująca inwestora.

Rank Progress S.A. to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Jak podaje portal wiazowna.info.pl, centrum ma mieć łącznie około 63 tys. mkw. powierzchni najmu. W ramach kompleksu powstanie galeria handlowa z supermarketem spożywczym i wielosalowym kinem, hipermarket typu dom i ogród oraz park handlowy. Przewidziano także parking na 1500 samochodów.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. – w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw.