Rank Progress zainwestuje w gminie Wiązowna

W grudniu br. na liście zrealizowanych przez inwestora prac budowlanych znalazły się m.in. montaż stolarki okiennej na drugim i trzecim piętrze, roboty drogowe i w tym chodników przy ul. Dolnej i Namysłowskiej oraz instalacja wentylacji i tynki klatek schodowych. Budynek ma być gotowy w kwietniu 2012 roku.

Na poziomie 0 i 1 znajdzie się 149 stanowisk hali kupieckiej i 17 lokali handlowo-usługowych, z kolei na poziomie 2, 3 i 4 będzie funkcjonować 18 lokali usługowych i biura.Oprócz stoisk handlowych w budynku znajdą się podziemny parking, studio fitness, poczta, biuro turystyczne, biuro rachunkowe, salon fryzjersko-kosmetyczny oraz salon spa, a także lokale gastronomiczne. Szacowaną wartość inwestycji przewidziano na 36 mln zł. Generalnym wykonawcą jest spółka Alfa-Dach Sp. z o.o., a za projekt odpowida studio architektoniczne Kuryłowicz&Associates.

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) to spółka akcyjna z większościowym udziałem Gminy Wrocław. Powstała w roku 2005 w wyniku porozumienia pomiędzy ośmioma gminami aglomeracji. W chwili obecnej akcjonariuszami ARAW jest dwadzieścia osiem gmin. Agencja bierze czynny udział w ożywianiu rozwoju ekonomicznego regionu poprzez wspieranie bezpośrednich inwestycji w aglomeracji, stymulowanie procesów innowacji i dyfuzji wiedzy oraz zachęca przedsiębiorców do inwestowania w nowe technologie i naukę.