Powstaje Centrum Biznesu Grafit

Czynnikami, które spowodowały odwołanie prognozy wyników finansowych są m.in.: osłabienie złotego, mniejsza od zakładanej dynamika przyrostu sieci detalicznej, zmniejszenie sprzedaży na rynku hurtowym, przesunięcie zamówień instytucjonalnych na rok 2012 oraz ograniczenie zleceń przerobowych przez klientów zagranicznych w związku ze światowym kryzysem gospodarczym.

W prognozie na 2011 rok firma zakładała powiększenie sieci handlowej o 2300 mkw. Tymczasem w 2011 roku otwartych zostało 19 nowych sklepów o powierzchni 2.010 mkw. Spółka podjęła także decyzję o likwidacji 7 punktów handlowych o powierzchni 925 mkw.

Jak czytamy w raporcie, zdaniem zarządu w obecnej chwili nie jest możliwe wystarczająco precyzyjne określenie szacunków wyników finansowych Grupy Kapitałowej Bytom S.A. na lata 2011 – 2014, w związku z czym nie jest możliwe zaktualizowanie poprzednio opublikowanych prognoz na te lata.

Firma Bytom SA specjalizująca się w krawiectwie męskim rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku. Od 1995 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bytom obecnie posiada około 60 sklepów firmowych w całej Polsce.