Bytom SA zmniejsza liczbę sklepów

Na działce wielkości ok. 11 hektarów mają powstać trzy budynki. Jeden z nich zajmie supermarket Tesco. W pozostałych ulokowany zostanie m.in. market remontowo-budowalany, z którym inwestor podpisał już umowę. Jego nazwa ma być podana do wiadomości w styczniu. Będzie także czterosalowe kino i 70 mniejszych sklepów oraz lokali gastronomicznych. Parking zaprojektowano na 845 miejsc.

Galeria Bialska powstaje przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Łomaskiej, w odległości około pięciu minut od centrum miasta. Zasięg oddziaływania galerii to około 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej oraz 120 tysięcy okolicznych mieszkańców w zasięgu 45 minut jazdy samochodem. Galeria ma powstać do listopada lub grudnia 2013 roku. Obecnie opracowywana jest koncepcji układu komunikacyjnego związanego z centrum.

Inwestorem jest spółka celowa Zielona Galeria sp. z o.o. Jej udziałowcami są: Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus SA (250 udziałów), Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata SA (125 udziałów), Graf sp. z o.o. (75 udziałów) i Bialskie Meble sp. z o.o. (50 udziałów). W skład Zarządu wchodzą Grzegorz Józef Ćwik i Mariusz Witold Kempka. Prace projektowe wykona firma Budus Projekt Sp. z o.o. Podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizację jest CB Richard Ellis w Warszawie.