Będzie więcej restauracji Olimp

– Widzimy zainteresowanie ze strony różnych instytucji finansowych, grup kapitałowych i funduszy.  Pozyskanie inwestorów chińskich jest tylko jedną z możliwych dróg finansowania, ale to nie jest nasz jedyny kierunek. Zainteresowani są również inwestorzy arabscy i amerykańscy – podkreśla w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Centrum Targowego Ptak.

Przypomnijmy, przedstawiciele centrum Ptak Expo w drugiej połowie grudnia wzięli udział w oficjalnej wizycie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Chinach. Spółka liczyła na umocnienie współpracy z chińskimi kontrahentami, a celem całej wizyty było zdynamizowanie stosunków gospodarczych między obu krajami.

Centrum Targowe Ptak SA jest inwestorem ogromnego centrum wystawienniczo-handlowego Ptak Expo w Rzgowie pod Łodzią. Na obszarze dwóch milionów metrów kwadratowych (200 ha) powstanie osiem stref aktywności gospodarczej: Outlet, Retail Park, Strefa Expo, Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki, Strefa Stałego Wystawiennictwa i Handlu, Centrum Samochodowe z torem testowym, Strefa Mieszkaniowa, Strefa Logistyczno-Produkcyjna z Wolnym Obszarem Celnym.

Pierwszym etapem budowy Ptak Expo będzie ukończenie obecnie realizowanego centrum Ptak Outlet o łącznej powierzchni 27 tys. mkw. Jego otwarcie nastąpi w październiku 2012 roku, a budowa rozpoczęła się przed dwoma miesiącami. Kolejnym etapem będzie budowa Retail Park wraz z centrum rozrywkowym i kompleksem kinowym. Doradcą komercjalizacyjnym jest firma Blue Ocean Investment Group (BOIG).