Spółka sprzedała nieruchomości za prawie 32 mln zł

Nabywcą działek o łącznej powierzchni 2,9 ha wraz z marketem, który został wybudowany i uruchomiony w listopadzie 2011 r. jest  Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o. To już czwarta inwestycja Grupy Rank Progress sprzedana w ciągu ostatniego roku.

W maju 2011 r. spółka pozyskała 38 mln euro netto ze sprzedaży Galerii Twierdza I oraz Parku Handlowego Twierdza II w Kłodzku. We wrześniu na konto Rank Progress, za Galerię Twierdza w Zamościu, wpłynęły 44 mln euro netto. W grudniu natomiast firma sfinalizowała, za 39,3 mln zł, sprzedaż gruntów w województwie opolskim do sieci IKEA Property Poland.

Dzięki transakcjom zrealizowanym w roku 2011 oraz tym, które są planowane na rok 2012 (w tym sprzedaży działającej od października ubiegłego roku Galerii Tęcza w Kaliszu), Rank Progress SA pozyska kapitał na inwestycje planowane w 2012 r. Firma chce rozpocząć budowę centrum handlowego w Chojnicach, o powierzchni 37 tys. mkw., oraz wybudować park handlowy w Grudziądzu. W Miejscu Piastowym, w sąsiedztwie marketu OBI, na liczącej ponad 5 ha działce ma powstać galeria handlowa o powierzchni 18 tys. mkw. W planach są również większe projekty: centrum regionalne w Kielcach oraz Duchnowie, w gminie Wiązowna. W ramach drugiego z wymienionych projektów ma zostać zrealizowane regionalne centrum handlowe o powierzchni całkowitej ok. 10 ha.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. W latach 2001 – 2011 spółka oddała do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. mkw. – w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajduje się Galeria Świdnicka, której otwarcie planowane jest w marcu 2012 r.