Delikatesy sieci Alma

Prezydent miasta, Anna Milczanowska, zdecydowała, że plan zagospodarowania dla terenów w rejonie ulic Reymonta, Kościuszki i Narutowicza, na których ma powstać galeria, nie zostanie skierowana pod obrady rady miasta do czasu sporządzenia planów dla sąsiedniego obszaru (tzw. plan "Centrum").  W efekcie czas uchwalenia planu dla terenu pod budowę galerii jest trudny do przewidzenia.

– Mamy nadzieję, że procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania trafi wreszcie pod obrady rady miasta i zakończy się do połowy roku 2012. Dopiero wtedy możliwe będzie przystąpienie do projektowania i komercjalizacji właściwej Galerii Radomsko – informuje Stanisław Tarkowski Prezes Zarządu firmy Metalurgia Nieruchomości sp. z o. o. – Sytuacja w mieście komplikuje się o tyle, że uniemożliwianiu uchwalenia gotowych już miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego towarzyszy podejmowanie kolejnych uchwał o przystąpieniu do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dopuszczających budowy obiektów o powierzchni handlowej ponad 2 tys. mkw. oraz wydawanie decyzji o warunkach zagospodarowania na obiekty do 2 tys. mkw. pow. sprzedaży. Radomsko staje się w rezultacie miastem małych blaszaków – uważa Tarkowski.

Galeria Radomsko będzie miała 20 tys. mkw. powierzchni. W pobliżu jednej z hal planowany jest hipermarket. Przewidywane jest także miejsce na obiekt sportowy. Galeria będzie jednokondygnacyjnym zespołem budynków, w których znajdą się lokale spożywcze, usługowe i gastronomiczne. Mają także zostać wybudowane parkingi dla klientów.