Galeria ma ruszyć w III połowie 2012 roku

W kompleksie znajdą się m.in.: galeria handlowa z food court’em, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking. Atutem inwestycji jest lokalizacja w miejscu skomunikowanym z innymi dzielnicami Łodzi i drogą krajową nr 1. Jak wynika z badań GfK Polonia, przeprowadzonych dla Fabryki Biznesu, potencjalnie 900 tys. osób będzie mogło dojechać tu z różnych rejonów miasta i aglomeracji łódzkiej w ciągu maksymalnie pół godziny, w tym aż 338 tys. w czasie nie przekraczającym 10 minut.

Obiekt, którego powierzchnia najmu wynosi 49.679 mkw powstaje na terenie o wielkości 3,2 ha. Planowana liczba sklepów i punktów usługowych to 172. Hotel to 147 pokoi na powierzchni 7163 mkw. Liczba miejsc parkingowych: 1017

Przypomnijmy, Sukcesja została niedawno oficjalnie zarejestrowana w BRE Global Ltd, instytucji przyznającej międzynarodowe certyfikaty zrównoważonego rozwoju BREEAM (BRE Environmental Assessment Method). Zostaną w niej wykorzystane m.in. pompy ciepła, oświetlenie ledowe, woda deszczowa, nowoczesny system BMS, będzie również zielony dach. Jest ona też pierwszą w województwie łódzkim inwestycją w branży nieruchomości komercyjnych, uznaną przez Urząd Marszałkowski w Łodzi za projekt kluczowy dla regionu. Otrzymała w związku z tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego „na odnowę obszarów miejskich”.

Autorem projektu jest wrocławska pracownia Group-Arch. Inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, która ma się rozpocząć w 2012 roku. Oddanie do użytku zaplanowane jest na 2014r.