Galeria Batory Giżycko

Miasto wkrótce będzie mogło podpisać umowę z deweloperem. Ma to być bowiem wspólne przedsięwzięcie spółki należącej do Gdańska z holenderskim inwestorem. Koszt inwestycji szacowany jest na 800 mln. Na przeszkodzie stoi nadal brak porozumienia z PKP w sprawie planowanej budowy przystanku SKM Gdańsk Śródmieście. 

Projekt zabudowy Targu Siennego i Rakowego zakłada powstanie m.in. wielofunkcyjnego kompleksu usługowo-handlowego. Przewidziano tam część hotelową, biurową, rozrywkową oraz ogólnodostępne parkingi na 830 miejsc. Na część handlową zostanie przeznaczone ok. 36,5 tys. mkw., 26 tys. m kw. zajmą biura, a strefa rozrywki, w której znajdzie się kino, ma zająć ponad 5,5 tys. mkw. W kompleksie przewidziana jest strefa restauracji, kawiarni, klubów. W ramach inwestycji zbudowany zostanie też obiekt przeznaczony na siedzibę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, które będzie pełnić funkcje informacyjne i edukacyjno-kulturalne. Całkowita wartość inwestycji to ok. 760 mln zł. Zabudowa Targu Siennego ma potrwać co najmniej pięć lat i powinna się zakończyć w 2017 lub 2018 roku.

Multi Development Poland to spółka należąca do Multi Corporation bv, holenderskiego dewelopera specjalizującego się w budowie śródmiejskich powierzchni handlowych w Europie i Turcji, który buduje i zarządza centrami handlowymi oraz inwestycjami biurowymi. Grupa działa w 14 krajach Europy. Główna siedziba firmy mieści się w Holandii, a jej biura znajdują się m.in. w Belgii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech.