Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2017 lub 2018 roku

Centrum handlowe Auchan Bronowice będzie miało powierzchnię 35 tys. mkw. i 160 sklepów. Przy galerii będzie działać hipermarket Auchan o powierzchni 16 tys. metrów kwadratowych. Jak informowaliśmy w maju, Auchan zamierza inwestować od 100 do 120 mln euro rocznie w centra handlowe w Polsce. Firma jest w posiadaniu działek o łącznej powierzchni 250 ha, co pozwala na zrealizowanie około 10 projektów, każdy o wartości 50-60 mln euro.

Grupa Erbud świadczy usługi budowlane w segmencie mieszkaniowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej, między innymi w Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Grupa posiada również portfel zamówień w segmencie centrów handlowych wartości ok. 300 mln zł – łącznie z podpisanym właśnie kontraktem. Spółka wybudowała m.in. centrum handlowe Victoria w Wałbrzychu, wartość kontraktu – 243,7 mln zł, a także centrum handlowe Agora w Bytomiu – 188,5 mln zł. Erbud specjalizuje w generalnym wykonawstwie.

Erbud International sp. z o.o. prowadzi swoją działalność w Polsce i krajach Unii Europejskiej, między innymi w Niemczech, Francji, Belgii, jako podwykonawca specjalizujący się w robotach stanu surowego.