UBM i Ires buduje centrum handlowe w Sosnowcu

Podstawą montażu elewacji były nowe belki stalowe czyli tzw. rygle ze wspornikami, na których zamontowane zostały szyby. Podczas prac przeprojektowano siatkę konstrukcyjną elewacji, zastosowano nowy rodzaj szkła, który w przypadku uszkodzenia mechanicznego, uniemożliwi upadek szklanych płyt, sprawiając, że zawisną one na uchwytach. Prace remontowe prowadzone były od 4 lipca bieżącego roku. Renowację fasady Galerii Krakowskiej przeprowadziła firma Strabag.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Obiekt mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie rynku oraz Dworca Głównego w Krakowie. Obszar oddziaływania tego centrum handlowego obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Na blisko 60 tys. mkw. powierzchni działa obecnie ponad 270 sklepów i restauracji, prowadzonych zarówno przez firmy międzynarodowe, ogólnopolskie jak i lokalnych przedsiębiorców z Małopolski. Znaleźć można tu takie marki jak: Sturbucks, Yoshe, Massimo Dutti, które są jedynymi lokalizacjami marek w mieście.

Galeria Krakowska oferuje parking na 1400 samochodów, szatnię z przechowalnią bagażu oraz pokój dla matki z dzieckiem. Na terenie kompleksu mieści się ponadto wypożyczalnia samochodów osobowych oraz myjnia samochodowa. Galeria zatrudnia obecnie bezpośrednio 2000 osób, nie licząc dostawców i producentów. W minionych trzech latach Galerię Krakowską odwiedziło: w 2009 roku – 34,9 mln, w 2010 – 36,8, a w 2011 do września – 28,3 mln osób. Właścicielem obiektu jest ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. należąca do ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG, która zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie, z czego sześcioma w Polsce.