Spólka jest właścicielem m.in. sieci Reserved

Sieć Super-Pharm liczy już 35 sklepów w naszym kraju. Wkrótce do tego grona dołączy kolejna placówka – podpisano już umowę najmu 467 mkw. powierzchni handlowej w Centrum Handlowym FORUM Gliwice.

Super-Pharm to jedyna sieć sklepów typu drugstore w Polsce, będąca połączeniem apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. Sklep pojawi się wkrótce w Gliwicach. – Super-Pharm to jeden z ciekawszych konceptów handlowych na rynku. Połączenie trzech różnych, choć zbliżonych funkcji jest bardzo wygodne dla kupujących – ocenia Marta Radomska, leasing manager CH FORUM z ramienia Avestus Real Estate Sp. z o.o, spółki zarządzającej gliwickim Centrum.

Super-Pharm oferuje: leki, parafarmaceutyki, kosmetyki użytku codziennego i ekskluzywne, artykuły toaletowe, artykuły dla małych dzieci, środki czystości i różnego rodzaju akcesoria. W sumie asortyment sieci liczy 10 tys. pozycji, z czego połowę stanowią kosmetyki.

Sieć  liczy obecnie w naszym kraju 35 własnych sklepów samoobsługowych działających w większości dużych miast i zatrudnia ponad 1300 osób. Swoim zasięgiem obejmuje województwa zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. W 2011 r. otwarto około 10 sklepów, z kolei od stycznia 2012 r. działa Super-Pharm w Parku handlowym Targówek w Warszawie.

Pomysłodawcą koncepcji połączenia apteki, drogerii i perfumerii był kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. Pierwszy "drugstore" w takiej formie otworzył we wczesnych latach sześćdziesiątych. W Kanadzie sklepy działają pod szyldem Shoppers Drug Mart. Super-Pharm jest także rynkowym liderem w Izraelu. Sieć składa się tam z ponad 150 aptek-drogerii i zatrudnia 6000 osób. W Polsce za rozwój sieci odpowiada Super-Pharm Poland Sp. z o. o.