Sieć otwiera sklepy w centrach handlowych

Przy Galerii Świdnickiej, której inwestorem jest spółka Rank Progress obecnie trwają ostatnie prace związane z budową elewacji oraz dojazdu do obiektu. Prace związane z dogodną komunikacją w rejonie obiektu warte są 4 mln zł i są finansowane przez inwestora.

Otwarcie obiektu handlowego zlokalizowanego w centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej zaplanowano na początek marca tego roku. Trwa również proces komercjalizacji centrum, a lokale przekazywane są kolejnym najemcom. Zgodnie z harmonogramem, w większości salonów trwają już prace adaptacyjne. Wśród najemców galerii są m. in. Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito, Orsay, Reserved, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. Znajdą się w niej również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj. Obiekt o powierzchni całkowitej wynoszącej 24 tys. mkw. to jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

W związku ze zbliżającym się terminem otwarcia obiektu, Galeria Świdnicka zaprasza świdniczan do udziału w konkursie pod hasłem „Nazywamy ulicę”. W ramach akcji mieszkańcy miasta wybiorą nazwę ulicy, przy której znajduje się powstające centrum handlowe. Honorowy patronat nad akcją objęli Prezydent Świdnicy oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Propozycje nazwy będą przyjmowane za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego, umieszczonego na stronie www.galeria-swidnicka.pl w dniach od 1 do 15 stycznia 2012 roku. Po tym terminie komisja konkursowa wyłoni trzy nazwy, które wezmą udział w drugim etapie zabawy, trwającym do 22 stycznia. Nazwa, która otrzyma od internautów najwięcej głosów, zostanie oficjalnie zgłoszona pod obrady Rady Miejskiej Świdnicy. Jeżeli radni wyrażą zgodę na wybór mieszkańców, nastąpi uroczyste otwarcie nowej ulicy.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.