Wkrótce otwarcie Galerii Świdnickiej

W Centrum Handlowym Forum w Gliwicach, jak już informowaliśmy przeprowadzono rekomercjalizację. W jej wyniku sześciu najemców w 2011 roku przedłużyło umowy na wynajem powierzchni w galerii. Wśród nich byli m.in.: Cubus, Vision Express, 5.10.15 oraz Bytom.

Obecnie w obiekcie o powierzchni handlowej wynoszącej 43 tys. mkw. swoje lokale ma 140 najemców. 70 procent z nich to marki modowe, w tym takie firmy odzieżowe, jak: Bershka,
Cubus, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Royal Collection, Zara, Tom Tailor. Wśród innych branż obecnych w obiekcie są także: Almi Decor, Home&You, RTV Euro AGD, Sony and iSpot, Douglas i Super-Pharm. Część rozrywkowa Forum to m.in. 13-ekranowe Cinema City oraz pierwszy w regionie klub sieci Pure Health & Fitness. Z początkiem 2011 roku w centrum uruchomiono strefę restauracyjną o architekturze i stylistyce nawiązującej do nazwy: „Pod chmurami”, która dodatkowo zwiększyła atrakcyjność rynkową centrum. Kilka dni temu strefę tę poszerzyła dodatkowo restauracja sieci Mc’Donalds.

CH Forum Gliwice jest drugim obiektem handlowo-rozrywkowym na Górnym Śląsku i w Zagłębiu – najszybciej rozwijającym się i najgęściej zaludnionym regionie Polski (2,5 miliona mieszkańców).

Przypomnijmy, obiekt jest dwukrotnym srebrnym laureatem międzynarodowego konkursu Solal Marketing Awards (2009 i 2010). Zdobyło też inne prestiżowe tytuły i nagrody, m.in. International Property Award 2011. Centrum zarządza Avestus Real Estate Sp. z o.o. Dyrektorem zarządzającym jest Agnieszka Mielcarz.