Budynek aresztu w Olsztynie

Galeria Szperk, centrum handlowe którego inwestorem jest spółka UBM, będzie miało 23 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt zlokalizowany jest w Gdyni Pogórze. W ofercie galerii znajdzie się ponad 60 sklepów i punktów usługowych. Pierwsza faza faza galerii została otwarta w 2010 roku, druga, która jest obecnie komercjalizowana ruszy w lutym 2012 roku.

Do grona przyszłych najemców rozbudowywanej części Galerii Szperk dołączyły ostatnio już takie marki jak New Yorker czy sieć Alma Market, która podpisała 10 letnią umowę najmu na sklep o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

Ponadto do głównych najemców Galerii Szperk należą m.in. H&M, R eserved, Cropp, House, Mohito, Empik, Deichmann, Rossmann, Karina, CCC, Sportodrom, Takko, Ecoverso. W galerii znajdzie się również food court z siedmioma restauracjami.

Inwestorami centrum są: UBM Realitätenentwicklung AG – spółka z siedzibą w Austrii obecnie działająca w 14 krajach europejskich, a w szczególności na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej oraz IRES Poland sp. z o.o.– firma należąca do grupy Immofinanz. Do tej pory firma IRES Poland zbudowała już m.in. koszalińską Emkę, Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku, Stop Shop w Legnicy, Centrum Handlowe Family Point we Wrocławiu oraz Centrum Handlowe Pod Wiatrakami w Kobylnicy.