Otwarcie nowej galerii w Gdyni już w lutym

217 osób potwierdziło swój udział w Shopping Center Business Forum , które odbędzie się 14 lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton. W konferencji wezmą udział przedstawiciele najważniejszych firm z branży.
-Jeżeli na sześć tygodni przed konferencją mamy tak wielu uczestników to przewiduję, że 14 lutego będzie z nami przynajmniej 500 osób.– mówi Radosław Rybiński, moderator konferencji, dyrektor zarządzający w BROG Media Biznesu.

Tematem jednego z paneli dyskusyjnych będzie: W obliczu hamującego popytu: najemcy centrów handlowych wobec spowolnienia tempa wzrostu rynku.
Jak podkreśla Agata Brzezińska, dyrektor ds. Najmu NEINVER Polska -W związku z ograniczoną podażą nowej powierzchni handlowej w roku 2012, sieci handlowe kontynuujące ekspansję i chcące zwiększać swój udział w rynku będą skłonne do rozważania lokalizacji w mniejszych miastach oraz do pozyskiwania powierzchni handlowych w wyspecjalizowanych obiektach typu parki handlowe, czy centra convenience. Trudny rynek pozwoli się rozwijać najlepszym – tym, którzy wyciągnęli wnioski z 2008 roku. 
Aleksander Walczak, prezes zarządu, Dekada Realty uważa natomiat, że większość najemców jest dobrze przygotowana na trudne czasy. Oferują produkty zróżnicowane cenowo. Promocje cenowe stały się chlebem powszednim i prawie każdy produkt posiada marki z różnych półek cenowych. To pozwala na robienie zakupów adekwatnych do możliwości finansowych klientów. Poza tym wierzę, że światowi  decydenci gospodarczy w przyszłym roku ogłoszą sukces w pokonywaniu kryzysu.

Zdaniem Tomasza Szypuła, członek rady nadzorczej CT Ptak: -Sytuacja najemców w roku 2011 nie zmieni się znacząco. Kryzys powoduje, że w dużym stopniu będą determinowali deweloperów do podnoszenia standardów zarządzania galeriami. Wraz ze wzrostem wartości euro do złotówki  wynajmujący oraz ich najemcy będą musieli poszukiwać elastycznych rozwiązań aby  zachować balans pomiędzy rentownością wynajmu powierzchni przez deweloperów oraz prowadzoną przez najemców działalnością handlową.