Matras otworzy 30 nowych księgarń

Na terenie budowy warszawskiego Placu Unii, inwestycji realizowanej przez Liebrecht & Wood i BBI Development NFI, trwają już prace podziemne. Inwestor jest także obecnie w trakcie wyboru wykonawcy na zrealizowanie robót budowlanych obejmujących część nadziemną.

– Prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. Projekt ma być ukończony w 2013 roku – informuje Marta Stach, przedstawicielka dewelopera Liebrecht & Wood. Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy powstający na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Będzie się składać z trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w Placu Unii, na trzech poziomach mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15,5 tys. mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

Projekt został wyróżniony certyfikatem CEE Green Building Award w kategorii BREEAM Pre-certified Developments. przyznanym przez “The Association of Green Building Professionals” (Central & Eastern Europe) podczas organizowanego przez EuropaProperty spotkania inwestorów i najemców EuropaProperty Global Occupier Forum & Green Buildings Awards w stołecznym Hotelu Mariott 30 listopada 2011 roku. Inwestycja okazała się najlepszą wśród zgłoszonych m.in. z Austrii, Bułgarii, Czech, Rumunii, Słowenii i Węgier.

Liebrecht & Wood to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Liebrecht & Wood zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Z kolei BBI Development NFI S.A. realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser). BBI wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam będzie realizować projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, połączony z wyjściem ze stacji Metra.