Gravitan Health and Sport Bar

Firma Gala S.A. złożyła wniosek o pozwolenie na rozbudowę centrum handlowego Gala „Dom i Wnętrze” w Lublinie. Obecnie inwestor jest w trakcie rozmów z miastem na temat ostatecznego kształtu projektu.

– Właściciel obiektu otrzymał już pomyślą decyzję środowiskową od lubelskiego magistratu w związku z planowaną rozbudową. Obecnie trwa analiza dokumentacji dotycząca wydania decyzji o pozwoleniu na powiększenie obiektu. Trwają rozmowy inwestora z miastem o ostatecznym kształcie tego projektu – informuje Beata krzyżanowska z biura prasowego UM Lublin.

Jak wynika ze wstępnego projektu złożonego w urzędzie miasta, obiekt zajmie tereny między istniejącym budynkiem, rzeką Czerniejówką i ul. Fabryczną. Jeśli dojdzie do rozbudowy, obiekt powiększy się z dotychczasowych 37 do 120 tysięcy metrów kwadratowych.

Budynek, w którym mieści się Gala „Dom i Wnętrze” przez 17 lat funkcjonował jako „Gala-Centrum Budownictwa”. Nazwę i kształt zaczął zmieniać w 2006 roku. Obecnie Gala „Dom i Wnętrze”, która jest branżowym centrum handlowym oferującym artykuły wyposażenia wnętrz oraz usługi z zakresu doradztwa technicznego i doboru materiałów budowlanych. Po przebudowie obiekt ma przekształcić się w klasyczne centrum handlowe. Powstaną sklepy z odzieżą i kosmetykami, a także punkty usługowe i część rozrywkowa.

W obiekcie będzie działać między innymi dziesięciosalowy multipleks sieci Cinema City. Spółka Cinema City Poland, podmiot zależny od Cinema City International N.V., podpisała z firmą Gala SA umowę na wynajem 4,5-5 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to druga lokalizacja tego operatora w mieście.