Blue City podsumowuje rok

Prace budowlane na terenie, gdzie powstać ma galeria handlowa w Jaworznie, rozpoczną się pod koniec 2012 roku. Obiekt ma być otwrty na przełomie 2013/2014 roku. Inwestorem projektu jest gliwicki deweloper P.A. Nova SA oraz GC Investment SA z Katowic.

– Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji m.in. dwóch dużych obiektów – Galerii Miodowej w Kluczborku oraz galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy z nich ma być otwarty w sierpniu br. a drugi we wrześniu. Chcemy więc zakończyć te budowy zanim rozpoczniemy budowę galerii w Jaworznie – informuje Maciej Mędrek, z działu ekspansji w P. A. Nova.

Jednocześnie spółka GC Nova, należąca do gliwickiego dewelopera P.A. Nova SA oraz GC Investment SA z Katowic jest w trakcie rozmów z pierwszymi potencjalnymi najemcami galerii handlowej w Jaworznie. Pierwsze umowy najmu zostaną podpisane z głównymi operatorami galerii, którzy będą zajmować w tym obiekcie największe powierzchnie. – Spodziewamy się, że nastąpi to w I kwartale 2012 roku. Podpisany już został natomiast list intencyjny dotyczący wynajmu powierzchni w galerii w Jaworznie z operatorem kina – mówi Maciej Mędrek. Podmiotami odpowiedzialnymi za proces komercjalizacji galerii handlowej o roboczej nazwie Jaworzno City Center jest Dział Ekspansji P.A. Nova oraz firma Retail Concept z Warszawy.

Galeria handlowa powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Obiekt o łącznej powierzchni najmu blisko 36 tysięcy metrów kwadratowych pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. Nowa galeria będzie obiektem dwukondygnacyjnym o sprofilowanych poziomach handlowych. Na parterze galerii, oprócz hipermarketu spożywczego oraz 2-3 sklepów modowych, znajdą się salony obuwnicze, sklepy z asortymentem sportowym, punkty usługowe takie jak pralnia chemiczna, piekarnia, punkt dorabiania kluczy, salony gsm. Piętro galerii przeznaczone będzie na sklepy z modą damską, męską, dziecięcą, akcesoria, sklep branży AGD RTV, kino wielosalowe. Na piętrze została również zaprojektowana strefa gastronomiczna.