Wizualizacja galerii w Jaworznie

Real zabiega o obniżenie  ceny za najem jaką płaci w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku – podaje potral Strefa Biznesu.

Agnieszka Łukiewicz, rzecznik prasowy Reala potwierdza, że trwaja negocjację z zarządcą obiektu, czyli spółką Mayland. Jak podkreśla, rozmowy dotyczą obecności Reala w Centrum Handlowym Jantar.
Przedstawiciele CH Jantar zapytani o przyszłość hipermarketu nie chceli sie w tej sprawie wypowiadać. Anna Skrocka ze spółki Mayland Real Estate zaznaczyła, że na razie wstrzyma sie z komentarzem.

Powierzchnia CH Jantar   wynosi obecnie 30 tys. mkw. jest już prawie w 100 proc. skomercjalizowana. Obiekt jednak w dalszym ciągu się powiększa. Otwarcie kolejnej nowej części jest planowane na rok 2012. Po rozbudowie powierzchnia galerii zajmie 46 tys. mkw., co sprawi, że będzie to jeden z największych obiektów handlowych na Pomorzu. Inwestorem jest Mayland Real Estate, który także przejmie odpowiedzialność za zarządzanie centrum.

Mayland Real Estate sp. z o.o. została zarejestrowana w warszawskim KRS w 2001 roku. Spółka jest jednym z wiodących developerów w segmencie handlowym w Polsce. W 2008 roku firma otworzyła trzy centra handlowe: Karolinka w Opolu, Pogoria w Dąbrowie I Jantar w Słupsku. W najbliższym czasie Mayland planuje inwestycje w 7 centrów handlowych o łącznej powierzchni 300 tys. mkw.