CCC otworzy nowy salon z obuwiem

Zarząd spółki Mirbud S.A. poinformował, że rozwiązana została uprzednio zawarta umowa z inwestorem – firmą Marcpol S.A. na budowę Centrum Handlowego "Galeria Podkowa" w Podkowie Leśnej i zawarta nowa umowa z tym samym inwestorem. Zmianie uległa kwota kontraktu i termin realizacji.

Nowa umowa podwyższyła wartość wykonania usługi do 27,4 mln zł brutto. Poprzednia umowa (z 29 września 2011 roku) opiewała na 20,2 mln zł brutto. Z kolei termin realizacji umowy, wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na użytkowanie centrum handlowego, ustalono na 15 marca 2013 roku. We wcześniejszej umowie określono jedynie, że zakończenie umowy ustalono na 13 miesięcy od daty uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę.

Galeria Podkowa to obiekt handlowo-uslugowy o powierzchni całkowitej wynoszącej 13,06 tys. metrów kwadratowych z czego 9,92 tys. mkw. stanowić będzie powierzchnia użytkowa. Powierzchnia handlowo-wystawiennicza do wynajęcia to 4,78 tys. mkw. Obiekt zlokalizowany będzie przy ulicy Gołębiej w Podkowie Leśnej. Na liście pierwszych najemców są sieć MarcPol i drogeria Rossmann.

Inwestorem i właścicielem Galerii Podkowa jest Marcpol S.A. właściciel największej w Polsce sieci handlowej z całkowicie polskim kapitałem,  istniejący od 1988 roku. Generalny wykonawca tego projektu – spółka Mirbud – działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji na rynku budowlanym w Polsce. Spółka świadczy także usługi transportowe oraz zajmuje się wynajmem sprzętu budowlanego.