Stara Kablownia pozyskała kolejnego najemcę

Władze Elbląga poszukują inwestora na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów, zlokalizowanej nieopodal Starego Miasta. Początkowo informowano o chęci przeznaczenia tego obszaru pod galerię handlową, teraz miasto jest bardziej skłonne ku zagospodarowaniu tego obszaru przede wszystkim pod względem turystycznym.

– Zależy nam na firmie, która zainwestuje w większą część terenu Wyspy Spichrzów. Chcemy, by było to obszar łączący historię Wikingów, Piekarczyka po czasy nowożytne. By był na tyle atrakcyjny dla turystów, że zdecydują się dłużej zostać w Elblągu, przenocują tu. W ten sposób rozwijać będziemy i turystykę, i handel, i bazę noclegową – wyjaśnia Adam Witek wiceprezydent miasta.

Jak informują przedstawiciele biura prasowego miasta Elbląg, to, czy na Wyspie Spichrzów powstaną powierzchnie handlowe uzależnione jest od tego, jakie turystyczne atrakcje ewentualny inwestor zaproponuje. Miasto nie wyklucza wejścia w partnerstwo publiczno-prywatne pozwalające na powstawanie obiektów usług użyteczności publicznej w ramach inwestycji.

– Aktualnie w mieście są trzy otwarte inwestycje – Porto 55, Siódemka oraz Ogrody. Elbląg zostanie więc nasycony powierzchnią handlową. Mamy sygnały z zewnątrz, że więcej galerii nie będzie miało chętnych do wynajmu powierzchni – ocenia Adam Witek.